معرفی و بررسی دوربین کانن PowerShot SX540 HS

دوربین های سوپرزوم از پرطرفدارترین دوربین ها در بین علاقمندان به عکاسی هستند زیرا با این سری دوربین ها دست کاربر بسیار باز بوده و توانایی زیادی در ایجاد عکس های خلاقانه را به وجود می آورد . شرکت کانن مدل های زیادی را با این ویژگی معرفی کرده است یکی از آنها دوربین کانن PowerShot SX540 HS  است . دوربین کانن PowerShot SX540 HS  در سال 2016 به بازار معرفی شد این دستگاه که از ویژگی های مناسبی در زمینه عکاسی و فیلمبرداری برخوردار است توانسته تا در مدت زمان کوتاهی نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب نماید. از ویژگیهای بارز این مدل میتوان به حسگر CMOS با دقت 20 مگاپیکسل، زوم اپتیکال 50 برابری بدون افت کیفیت و فیلمبرداری Full HD با 60 فریم در ثانیه اشاره نمود. با ما همراه باشید تا به معرفی بیشتر دوربین کانن PowerShot SX540 HS بپردازیم و با برخی از قابلیت های آن آشنا شویم.

توضیحات

دوربین کانن PowerShot SX540 HS

دوربین های سوپرزوم مانند دوربین کانن SX60 از پرطرفدارترین دوربین ها در بین علاقمندان به عکاسی هستند زیرا با این سری دوربین ها دست کاربر بسیار باز بوده و توانایی زیادی در ایجاد عکس های خلاقانه را به وجود می آورد . شرکت کانن مدل های زیادی را با این ویژگی معرفی کرده است یکی از آنها دوربین کانن PowerShot SX540 HS  است . دوربین کانن PowerShot SX540 HS  در سال 2016 به بازار معرفی شد این دستگاه که از ویژگی های مناسبی در زمینه عکاسی و فیلمبرداری برخوردار است توانسته تا در مدت زمان کوتاهی نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب نماید. از ویژگیهای بارز این مدل میتوان به حسگر CMOS با دقت 20 مگاپیکسل، زوم اپتیکال 50 برابری بدون افت کیفیت و فیلمبرداری Full HD با 60 فریم در ثانیه اشاره نمود. با ما همراه باشید تا به معرفی بیشتر دوربین کانن PowerShot SX540 HS بپردازیم و با برخی از قابلیت های آن آشنا شویم.

دوربین کانن PowerShot SX540 HS

سنسور CMOS دوربین کانن PowerShot SX540 HS

حسگر دوربین کانن PowerShot SX540 HS از نوع CMOS بوده که سطح آن با بیش از 21.1 میلیون پیکسل پوشیده شده است البته باید به این نکته توجه داشت تعداد پیکسل هایی که به طور موثر عمل کرده و تصویر را شکل میدهند 20 میلیون پیکسل است. همانطور که دوستداران و علاقمندان به عکاسی و فیلمبرداری میدانند از قابلیت های ویژه ای که سنسور های CMOS از آن سود میبرند عملکرد بهتر در شرایط نوری نا مناسب است ، از همین رو حسگری که در دوربین کانن PowerShot SX540 HS مورد استفاده قرار گرفته محدوده وسیع حساسیت به نور 80 تا 3200 را در اختیار مصرف کننده قرار داده است .

تنها استفاده از ایزوی بالا در دوربین مطرح نیست بلکه واکنش دوربین به حساسیت به نورهای بالا هم حائز اهمیت است . دوربین کانن PowerShot SX540 HS در ایزوهای بالا عملکرد خوبی را از خود به نمایش می گزارد و تصاویر ثبت شده توسط این مدل از سطح نویز پایینی نسبت به دوربین های سطح خود برخوردارند.

سنسور CMOS دوربین کانن PowerShot SX540 HS

پردازشگر DIGIC 6

در مورد پردازشگر دوربین کانن PowerShot SX540 HS باید ذعان داشت استفاده از DIGIC 6 سبب شده تا اطلاعات دریافتی از سنسور وربین با سرعت بسیار بالایی پردازش شود ، این سرعت بالا و نحوه پردازش اطلاعات باعث نگردیده تا از دقت آن کاسته شود بلکه DIGIC 6 توانسته با بهبود الگوریتم های کاهش نویز تصاویر نهایی را با کمترین میزان نویز ممکن به ثبت برساند .

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط کمپانی کنن دوربین کانن PowerShot SX540 HS با بهره گیری از پردازشگر انحصاری این شرکت به نام DIGIC 6 توانسته سرعت عکاسی پیاپی را افزایش داده و این میزان را به 5.9 فریم در ثانیه برساند که با توجه به رزولوشن بالایی که این دوربین دارد عدد بسیار مناسبی برای حالت عکاسی پیاپی به حساب می آید. علاوه بر موارد ذکر شده در مورد DIGIC 6 بای به یاد داشته باشیم تاثیر پردازشگر تنها در موارد بالا نبوده بلکه تمامی مراحل ثبت تصاویر توسط دوربین ارتباط مستقیم یا غیر مستقیمی با پردازشگر آن دارند که این موضوع نشان از اهمیت استفاده از همچنین پردازنده ای در دوربین کانن PowerShot SX540 HS دارد.

پردازشگر DIGIC 6
لنز دوربین کانن PowerShot SX540 HS

لنز دوربین کانن PowerShot SX540 HS

دوربین کانن PowerShot SX540 HS از لنزی قدرتمند استفاده می کند .همین امر سبب شده تا شرکت کانن در تبلیغات این دوربین تمرکز خود را بر روی لنز قرار دهد . زوم 50 برابری این لنز آن هم از نوع اپتیکال سبب شده تا توانایی بالایی در بزرگنمایی به این مدل داده شود . برای دستیابی به چنین مقدار بزرگنمایی مهندسین کمپانی کانن از لنزی با فاصله کانونی 1200-24 میلی متری (معادل دوربین های 35 میلی متری یا فول فریم) استفاده کرده اند . دیافراگم این لنز در طول این فاصله کانونی در بازترین حالت خود برابر با  F3.4–6.5است .

به دلیل استفاده از چنین زوم قدرتمندی در دوربین کانن PowerShot SX540 HS نیاز لرزشگیر به شدت احساس می شود به همین دلیل از یک لرزشگیر اپتیکال با توانایی بالا در مهار لرزشهایی ناشی از حرکات دوربین استفاده شده و تا حد زیادی خیال کاربران را از لحاظ تاری تصاویر راحت کرده است. علاوه بر 50 برابر زوم اپتیکال کانن بر روی دوربین کانن PowerShot SX540 HS 4 برابر زوم دیجیتال قرار داده است که جهت استفاده از آن ابتدا باید از طریق منوی تنظیمات دوربین آن را فعال سازی کنید.

صفحه نمایش دوربین کانن PowerShot SX540 HS

در بخش پشتی دستگاه صفحه نمایشی با اندازه 3 اینچ و دقت 461000 پیکسل را مشاهده خواهید کرد که وظیفه نمایش تصاویر گرفته شده با دوربین را بر عهده دارد همچنین از این صفحه نمایش که از نوع TFT LCD  است میتوان برای مشاهده تنظیمات اعمال شده به دوربین استفاده نمود. به لطف استفاده از تکنولوشی TFT در ساختار این نمایشگر کاربر زاویه دید مناسبی را در اختیار دارد که به کادر بندی در زوایای دشوار توسط عکاس کمک میکند . تصاویر در این نمایشگر از شفافیت و جزئیات بالایی برخوردار هستند .

صفحه نمایش دوربین کانن PowerShot SX540 HS

ویژگی های عکاسی دوربین Canon PowerShot SX540 HS

زوم بالا، استفاده از سنسور و پردازشگر قدرتمند و سایر سخت افزار این دوربین سبب شده تا انتظارات زیادی از دوربین کانن PowerShot SX540 HS برای کاربران به وجود بیاید بر همین اساس حالت های مختلف عکاسی از جمله تنظیمات دستی کامل، حالت تقدم شاتر، حالت تقدم دیافراگم و حالات مربوط به سوژه های مختلف در این مدل تعبیه شده تا کار برای عکاس بیش از پیش آسان شود و با توجه به نیاز های خود و موقعت سوژه ای که قصد عکاسی از آن را دارد تنظیمات را به دوربین کانن PowerShot SX540 HS اعمال نماید.

حداقل سرعت شاتر برای دوربین کانن PowerShot SX540 HS برابر با 2000/1 و حداکثر سرعت شاتر 15 ثانیه در نظر گرفته شده که امکان عکاسی با سرعت بالا را برای دوربین میسر نموده است. فلاش داخلی دوربین کانن PowerShot SX540 HS که توانایی پرتاب فلاش تا 5.5 متر را دارد در موقعیت هایی که نور مناسب و کافی برای عکس برداری وجود ندارد به کمک کاربر آمده و موجب بهبود تصویر گرفته شده می گردد.

به لطف استفاده از تراشه WiFi در داخل بدنه این دستگاه کار انتقال فایلها به سایرذ تجهیزات الکترونیکی بیش از پیش آسان شده، علاوه بر این با این تکنولوژی میتوان تصاویر گرفته شده با دوربین کانن PowerShot SX540 HS را به گوشی های هوشمند و یا تبلت خود منتقل نمود.

ویژگی های عکاسی دوربین Canon PowerShot SX540 HS

توضیحات تکمیلی

ضد آب

ندارد

ابعاد

110×64×36 میلی متر

وزن

270 گرم

نوع حسگر

BSI CMOS

دقت حسگر

21 مگاپیکسل

دقت موثر حسگر

20 مگاپیکسل

ابعاد حسگر

1/2.3 " (6.17 × 4.55 mm)

رزولوشن عکس

5184 × 3888

نسبت ابعاد عکس

1:1, 4:3, 3:2, 16:9

فرمت عکس

JPEG

فرمت غیر فشرده Raw

ندارد

پردازشگر تصویر

DIGIC 6

فاصله کانونی

24-960 میلیمتر

محدوده دیافراگم

F3.3–6.9

بزرگنمایی اپتیکال

40 برابر

بزرگنمایی دیجیتال

4 برابر

لرزشگیر تصویر

دارد

توضیحات لرزشگیر

اپتیکال

حداقل فاصله فوکوس نرمال

5 سانتیمتر

فوکوس دستی

دارد

فوکوس اتوماتیک

دارد

حالت ماکرو

دارد

فوکوس حالت ماکرو

1 سانتیمتر

توضیحات فوکوس

Wide: 1.97" (5 cm) – Infinity Telephoto: 6.56' (2 m) – Infinity Auto: 0.39" (1 cm) – Infinity Macro : 0.39" (1 cm) – 1.64' (50 cm)

رزولوشن فیلم

Full HD

حداکثر سرعت فیلم

60 فریم بر ثانیه

فرمت فیلم

MPEG-4, H.264

توضیحات فیلم

1920 x 1080 (60p, 30p), 1280 x 720 (30p), 640 x 480 (30 fps)

ضبط صدا

استریو

فیلمبرداری سه بعدی

ندارد

حداکثر سرعت شاتر
حداقل سرعت شاتر

15 ثانیه1/3200 ثانیه

زمانسنج خودکار

2 تا 10 ثانیه

حداقل حساسیت

100

حداکثر حساسیت

3200

ایزو

Auto, 100-3200

عکاسی پیاپی

دارد

فلاش

دارد

عکاسی سه بعدی

ندارد

نوع صفحه نمایش

LCD

سایز صفحه نمایش

3 اینچ

دقت صفحه نمایش

922000 نقطه

صفحه نمایش جلو

ندارد

چشمی

ندارد

تصویر زنده Live View

دارد

خروجی HDMI

دارد

خروجی USB

دارد

خروجی تلویزیون

دارد

نوع کارت حافظه

SD /SDHC/SDXC card

کارت حافظه همراه

ندارد

میکروفون داخلی

دارد

اسپیکر داخلی

دارد

موقعیت یاب GPS

ندارد

قطب نما

ندارد

تکنولوژی بی سیم

دارد

نوع تکنولوژی بی سیم

Wi-Fi

نوع باتری

یون لیتیوم استاندارد

مشخصات باتری

1x NB-13L Rechargeable Lithium-Ion Battery Pack, 3.6 VDC, 1250 mAh

اقلام همراه دوربین

باتری، شارژر، بند دور دست