دوربین عکاسی

دوربین عکاسی

راهنمای خرید دوربین عکاسی؟

دوربین عکاسی در طی 15 سال گذشته، در ایران بازار گرمی پیدا کرده است و امروزه ، در اکثر خانه ها وجود دارد و کم کم به یک وسیله واجب برای هر خانه تبدیل شده است. زیرا برای به دنیا آمدن نوزاد، تولد کودکان ، مسافرت ها، مهمانی های فامیلی و غیره داشتن یک دوربین عکاسی برای ثبت لحظات شاد زندگی لازم  و ضروری است.
اکنون می خواهیم راجبع اینکه چه نوع دوربین عکاسی برای شما مناسب است بحث کنیم.
دوربین ها ، قیمت های مختلفی دارند مسلما گرانقیمت ترین دوربین، بهترین دوربین است ولی بهترین دوربین عکاسی برای شما به حساب نمی آید . به طور واضح تر، دوربین عکاسی مناسب شما، بستگی به عکاسی مورد نظر شما دارد. مثلا، شما می خواهید از طبیعت، کوه و منظره عکسبرداری کنید یا میخواهید عکاسی صنعتی کنید یا اینکه میخواهید عکاسی پرتره( عکاسی از چهره ) انجام دهید و یا از دوربین برای آتلیه استفاده کنید و یا قصد عکاسی ماکرو را دارید، تمام این حالت ها دوربین عکاسی مخصوص خود و لنز و ادوات خاص خود را می خواهد.
مثلا دوربین کانن 1Dx Markll که قیمتی حدود 20 میلیون تومان دارد، یک دوربین عکاسی ورزشی تبلیغاتی است و برای عکاسی آتلیه ای مناسب نیست ولی دوربین کانن Eos 6D که قیمتی حدود 6 میلیون تومان دارد برای عکاسی آتلیه عالی است. پس همانطور که دیدید گرانقیمت ترین دوربین مسلما بهترین دوربین برای شما نیست.
پس در هنگام خرید دوربین عکاسی قیمت را زیاد ملاک خرید خود قرار ندهید. مثلا با یک دوربین 70D و یک لنز ماکرو می توانید عکس های پرتره عالی بگیرید. اولین قدمی که در خرید دوربین عکاسی باید بردارید این است که باید فکر کنید برای چه نوع عکاسی دوربین را می خواهید. مثلا: عکاسی از منظره، عکاسی در آتلیه، عکاسی در صنعت و یا برای مصارف خانگی. دومین قدم در خرید دوربین عکاسی، بررسی مثلث عکاسی در شاخه ای که انتخاب کرده اید، است. مطمئنا همه ی شما تا به حال با عبارت مثلث عکاسی آشنا شده اید.
مثلث عکاسی را سه آبشن دوربین تشکیل می دهد. این سه آبشن عبارتند از: ISO،Apcher، speed shater

این مقاله را بخوانید
اخبار و مقالات کانن