در جدیدترین مقاله ای که از وب‌سایت DXOMark منتشر شد ، به بررسی و رتبه دوربین کانن 1D X Mark III پرداخته شده و به این دوربین نمره ای پایین و عجیب داده شده که تردید همگان را نسبت به درستی این تست ها برانگیخته است.

در جدیدترین مطلب سایت DXOMark ، که عنوان آن “بررسی حسگر دوربین DSLR پرچم‌دار کانن 1D X Mark III ” می باشد ، نمره پایین و عجیب 83 به این دوربین پیشرفته اختصاص داده شده که این رتبه پایین سبب شد بسیاری از علاقمندان به کانن و  همچنین عکاسان ، این تست را که روی مدل پرطرفدار کانن انجام شده ، زیر سوال ببرند. لازم به ذکر است که آخرین مدل از 1DX ، در زمستان سال گذشته و در نمایشگاه CES 2020 توسط کانن معرفی شد.

برای درک بهتر و دریافت اطلاعات بیشتر از این انتقادات ، میتوان نگاهی به امتیازهای کلی و دسته بندی شده ، انداخته و تمام آن ها را با مدل های قدیمی تر دوربین کانن 1D X Mark III قیاس کرد.

این محصول جدید ، در تمامی دسته بندی ها ، در مقایسه با Mark II ، باخته و بسیار عجیب تر از بقیه این است که  در دسته بندی « ورزشی » ، DXOMark دلیل امتیازدهی پایین به Mark III را « ایزو کم نور ” عنوان کرده است.

رتبه پایین کانن 1D X Mark III در وبسایت DXOMark و انتقادهای برانگیخته !

 

چطور امکان دارد که کانن در ساخت حسگر جدیدترین دوربین خود ، به عقب گام بردارد و پیشرفتی نداشته باشد ؟؟؟

آیا نباید در جدیدترین دوربین کانن ، حسگر همانند مدل قبلی خوب و مطلوب باشد ؟

اگر در دسته بندی های مجزا DXO ، نگاهی به امتیازهای دوربین DSLR کانن 1D X Mark III داشته باشیم ، متوجه میشویم که در 2 دسته بندی، این امتیازها حتی از امتیازهای دیگر DXO به دوربین 1D X پایین تر هستند. به همین خاطر است که بعضی به این امتیازها و نتایج مشکوک هستند :

این مقاله را بخوانید
تماشای خورشید گرفتگی کامل مرداد 96 با لنز کانن

 

رتبه کانن 1D X Mark III در وبسایت DXOMark و انتقادهای برانگیخته !

جالب تر اینکه در این بررسی ، DXO اشاره ای به این تفاوت ها نداشته و دوربین 1D X Mark III را با سایر مدلهای رقبای خود مقایسه میکند. در پایان به این اشاره شده که تنها دلایلی که کاربران را به خرید این دوربین متقاعد میکند ، فوکوس خودکار دوربین و بافر آن می باشد. و به همین جهت این امتیاز پایین را زیر سؤال می برد :

«در حالی که ما در DXOMark تنها عملکرد حسگر را تست و مورد آزمایش قرار میدهیم، این DSLR جزو دوربین های بسیار سریع بوده که نه‌تنها سرعت فوکوس خودکار و سرعت عکاسی پی در پی بسیار بالا و بافر فوق‌العاده‌ای دارد، بلکه سنسور یا حسگر آن نیز به همانقدر مورد تایید است . باید قبول کرد که سنسور این دوربین با توجه به معیارهای ما چندان پیشرفته نیست، اما محصول کانن از نظر امکانات و سایر ویژگی ها ، بسیار قابل توجه و عالی است».

 

در پایان بررسی « رتبه پایین کانن 1D X Mark III در وبسایت DXOMark و انتقادهای برانگیخته ! » ؛ کابران عزیز سایت کانن برای اطلاع از قیمت و مشخصات فنی تمامی دوربین ها، لنز کانن و لوازم عکاسی و فیلمبرداری ، و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان‌ و آگاهانه‌ی انواع دوربین کانن نیاز دارید، در سایت نمایندگی کانن در دسترس شما عزیزان می باشد. همچنین شما می توانید بصورت تلفنی با بخش فروش نمایندگی کانن تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان کانن دریافت نمائید. افتخار ما خرید مطمئن و آسوده شما عزیزان است.