کانن ماهواره خود را به فضا پرتاب می کند

کانن ماهواره خود را که بر اساس تکنولوژی های بکار رفته در دوربین کانن DSLR 5D ساخته است، را به فضا پرتاپ می کند
کانن در حال برنامه ریزی برای ساخت یک ماهواره ی کوچک است که قرار است در مدار زمین قرار بگیرد. این ماهواره دقیقا از تکنولوژی های بکار رفته در دوربین کانن DSLR 5D بهره میبرد. که از جمله آنها میتوان به سنسور 22/3 مگاپیکسلی فول فریم و پردازنده ی DIGIK 5PLUS و تکنولوژی های اپتیکی اختصاصی کانن اشاره کرد.
این ماهواره توسط بخش تولید کننده دوربین های دیجیتال کانن مدیریت میشود.
کانن (نیکی) اعلام کرده که راه اندازی این ماهواره در مارس 2017 صورت می پذیرد، که یک ماموریت آزمایش برای ایجاد کسب کار در آینده است که می تواند یک روز به سودآوری صد ها میلیون دلار در سال برسد.
این ماهواره دارای وزن 65 کیلوگرم و ابعاد 50*50*85 سانتی متر است و با بکارگیری فناوری های نوری و تصویربرداری کانن در آن، در صنعت عکاسی در دهه حاضر توسعه میابد.
این ماهواره در هر شبانه روز 15 بار به دور کره زمین در ارتفاع 500 کیلومتری زمین میچرخد، و از این ارتفاع عکس هایی با کیفیت بالا ثبت میکند، به طوری که رفت و آمد ماشین ها با تمام جزییات را می توان ثبت کرد.
این ماهواره برای صنایع کشاورزی، تجارت، نقشه برداری، تحقیقات بازار و پیشگیری از فاجعه خواهد بود.
کانن اعلام کرده که تا 7 سالدیگر نزدیک به 7 هزار دستگاه از این ماهواره ها به فضا ارسال می کند و امیدوار است به فروش سالانه 482 میلیون دلار تا سال 2020 و یک میلیارد دلار تا سال2030 برسد.

این مقاله را بخوانید
لوازم حرفه ای آتلیه

کانن ماهواره خود را به فضا پرتاب می کند