19 تیر رویدادی آنلاین برای کانن

بر اساس گزارش رسمی توسط شعبه بریتانیایی وبسایت کانن ، این شرکت قصد دارد رویدادی جدید را به صورت آنلاین و زنده برگزار نماید. کانن بریتانیا این رویداد در پیش ‌رو را بزرگترین رویداد معرفی محصول خود می داند. احتمال دارد در این کنفرانس آنلاین، دوربین EOS R5 و چندین محصول دیگر معرفی شوند. این موضوع سبب هیجان طرفداران کانن شده است. در ادامه این مطلب از سایت نمایندگی کانن به این موضوع که در تاریخ 19 تیر رویدادی آنلاین برای کانن در پیش رو است، خواهیم پرداخت.

19 تیر رویدادی آنلاین برای کانن

براساس اطلاعیه در وب سایت کانن بریتانیا ، این کنفرانس آتی در روز ۹ ژوئیه ۲۰۲۰ مصادف با ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران برگزار میگردد.

در این رویداد که کانن آن را با نام Reimagine معرفی کرده است ، محصولات جدیدی معرفی خواهد شد و متخصصان این کمپانی در جلسات پرسش و ‌پاسخ حضور پیدا میکنند تا در خصوص استراتژی های جدیدی گفتگو کنند. این رویداد جدید کانن قرار است  به صورت زنده در یوتیوب پخش شود و سؤالات کاربران از بخش چت زنده یوتیوب انتخاب خواهد شد و در قالب پرسش و ‌پاسخ به آنها جواب میدهند.

با مراجعه به سایت canon.co.uk میتوانید وارد سایت کانن شده و ثبت نام کنید تا به محض آغاز برگزاری رویداد از آن اطلاع یابید.

با اینکه شرکت کانن تاریخ برگزاری رویدادش را مشخص کرده، اما رسانه های دیگر شروع به افشا نمودن مشخصات محصولات جدید این شرکت کرده اند. چند روز پیش رسانه Mirrorless Rumors در حالی گزارشی را از محصولات کانن منتشر ساخت که مدعی شده توانسته به تصویری محرمانه دست یابد که حاوی اطلاعاتی درخصوص دوربین های جدید کانن می باشد.

این مقاله را بخوانید
راهنمای خرید دوربین عکاسی

دوربین EOS R5 جزو دوربین های خبرساز در طی چند ماه پیش است که مدتی قبل، شرکت کانن رسماً توسعه این دوربین را تأیید نموده است. از آن زمان به بعد دائماً شاهد انتشار اطلاعاتی در خصوص دوربین EOS R5 هستیم. هم چنین رسانه بدون آینه رومرز (Mirrorless Rumors) اخیراً به انتشار شایعاتی در خصوص EOS R5 دست زده است. به گفته این رسانه ، در فیلم برداری 8K و 4K/120p کانن EOS R5 نباید از کراپ خبری باشد. از آغاز انتشار اطلاعات اولیه این دوربین، اغلب کاربران نگران بودند که فیلم برداری 8K سبب داغی بیش از ‌حد آن گردد. اما ظاهراً، شرکت کانن توانسته به راه حل مناسبی برای ساخت بدنه این دوربین دست یابد. طبق گفته های این رسانه ، دوربین EOS R5 با مشکلی در خصوص داغی بیش از‌ اندازه و اعمال محدودیت برای فیلم برداری 8K رو به رو نیست.

19 تیر رویدادی آنلاین برای کانن

منابع وب سایت این رسانه هم چنین جزئیات بیشتر دیگری از دوربین فیلم برداری 8K کانن EOS R5 منتشر ساخته اند. همانطور که در تصویر بالا میبینید روی کارت ۵۱۲ گیگابایتی CFExpress ثبت شده است. هم چنین EOS R5 بعد از ۲۱ دقیقه فیلم برداری بدون وقفه 8K RAW،‌ ظرفیت کارت حافظه‌ اش را پر کرد پس نشان میدهد که این دوربین از فیلم برداری دوگانه بر روی هر دو کارت حافظه پشتیبانی نمیکند.

البته به گفته رسانه EOS HD ، تصویر بالا از دوربینی در حالت PAL گرفته شده است و در حالت NTSC، نرخ 25p با 30p جایگزین خواهد شد. در حال حاضر چیزی که سوال بسیاری از کاربران است این است که این دوربین جدید کانن میتواند ویدئوهای RAW را هم با وضوح 4K و هم با وضوح 8K ضبط کند یا خیر. برای رسیدن به پاسخ این پرسش نیاز نیست ‌زمان زیادی صبر کنیم چرا که  رویداد ۱۹ تیر کانن احتمالاً توجه افراد زیادی را به سمت دوربین EOS R5 جلب میکند.

این مقاله را بخوانید
کانن 5DS Mark II با سنسور 60 مگاپیکسلی به زودی