دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R

 • حسگر:30.3MP Full Frame CMOS
 • پردازشگر:DIGIC 8
 • فیلمبرداری:UHD 4K با سرعت 30 فریم در ثانیه
 • منظره یاب الکترونیکی:Dual Pixel CMOS AF
 • صفحه نمایش لمسی:لمسی 3.15
 • حساسیت ISO:ISO 50-102400 فریم در ثانیه
 • سرعت عکاسی پیاپی: 8.0 فریم در ثانیه
 • ارتباط:WiFi
 • ورودی میکروفون:دارد
 • برند:
 • دسته بندی:
مشاهده جدول مشخصات

تومان 94,000,000

موجود

دوربین بدون آینه کانن EOS R اولین مدل بدون آینه شرکت کانن هست که میشود آن را یک دوربین رده میانی، در کنار مدل های بدون آینه شرکت کانن به حساب آورد. دوربین بدون آینه کانن EOS R از لحاظ ویژگی و امکانات تا حد زیادی نسخه بدون آینه‌  مدل DSLR بسیار خوش نام و معروف Canon 5D Mark IV می دانیم. چرا که کیفیت حسگر ، قابلیت وضوح اتوماتیک  با Dual Pixel، سرعت عکاسی و ویزگی های تصویربرداری را دوربین را در مدل بدون آینه شرکت کانن EOS R هم مشاهده کردیم.

توضیحات

معرفی کلی دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R 

دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R : قبل از معرفی دوربین کانن EOS R  کاربران کمپانی کانن انتظار ارائه دوربینی را داشتند که بر خلاف نیکون  از مانت دوربین های DSLR Rقبلی این کمپانی یعنی مانت EF پشتیبانی کند اما نظر کارشاناسان ما این است که کمپانی کانن تصمیم درست و به جایی گرفت.

دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R 

 

دوربین کانن eos rاما برای استفاده از لنز های سری EF روی دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R نیازمند یک مبدل می باشد ولی عرضه مانت جدید با دهانه بزرگتر و فاصله فلنج کوتاه مثل نیکون به کانن هم این قابلیت را می دهد تا بعد تر لنز هایی با دیافراگم و دهانه بازتر و حجم کمتری را تولید کنند.

حسگر و پردازشگر دوربین کانن EOS R

کمپانی کانن تنها یک مدل با رزولوشن تقریبا بینابینی 30.3 مگاپیکسل را معرفی کرده تا همین یک مدل برای فیلم بردارانی که نیاز به دوربین مناسب با رزولوشن بالا هستند کافی باشد و هم برای عکاس هایی به دنبال یک دوربین خوب با قیمتی اقتصادی هستند.

حسگر دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R مشابه حسگر 30.4 مگاپیکسلی در دوربین کانن 5D MARK IV می باشد که مثل همان مدل قابلیت DUAL PIXEL AF هم در این حسگر به کار رفته است.

لازم به ذکر است دوربین کانن EOS R دومین دوربین کمپانی کانن با ویژگی دنبال کردن چشم می باشد. حساسیت دوربین کانن از ISO 100 تا40000 متنوع است و در اکستند به 50-102400 می رسد.

فوکوس دوربین کانن EOS R

کمپانی کانن ذکر کرده که این سیستم فوکوس در دوربین کانن EOS R، می‌تواند تا EV -6 هم به خوبی عمل کند که به معنی سرعت و دقت بالا در نور بسیار کم می باشد.

سیستم دوگانه فوکوس اتوماتیک دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R  عملکرد فوکوس روان و سریع را به طزیقی شبیه به نحوه دستیابی به فوکوس فیلمبرداری ارائه می دهد. این سیستم دو فوتو دایود جداگانه را در هر پیکسل ادغام می کند تا شبکه ای گسترده و متراکم از 5655 عنصر جمع آوری کننده تشخیص فاز را در اکثر سنسورهای تصویر فراهم کند تا شکار فوکوس را برای کنترل سریع تر و مستقیم تر قرار دادن فوکوس کاهش دهد.

در زمان کار با تصاویر ثابت ، این سیستم فوکوس برای بدست آوردن فوکوس به سرعت و با دقت عمل می کند، و آن را برای عکسبرداری و ردیابی سوژه های متحرک مناسب می کند تا با هر عکس فوکوس مهم انجام شود.

هنگام فیلمبرداری ، حالت Movie Servo AF فوکوس صاف و طبیعی را هنگام تغییر از سوژه های مختلف یا فواصل مختلف در داخل صحنه و همچنین توانایی تعیین حساسیت ردیابی ، سرعت AF و اولویت پیگیری چهره ارائه می دهد.

فیلمبرداری دوربین کاننEOS R

در دوربین کانن EOS R تصویر در هنگام ضبط 4K کراپ نمی خورد ولی می تواند نور بیشتری جذب کند و عکس 4K در کانن با کراپ قابل توجه 1.7 برابر ضبط کند که این ویژگی برای ولاگر ها خبر بدی است اما پس زمینه تصویرشان نیز کمتر محو می شود.

دوربین کانن EOS R در رزولوشن پایین تر ضعیف تر می باشد.برای مثال در  FULL HD 1080 و سرعت فیلم برداری اسلوموشن و تنها 60 فریم بر ثانیه می باشد.

جنبه مثبت این دوربین خروجی HDMI است که قابلیت تصویری با عمق رنگ 104:2:2 BIT را به رکورد های جانبی بفرستد که برای تصویربرداران خبر خوشی می باشد.

عکسبرداری دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R

دوربین کانن EOS R قادر به ثبت هر دو دسته از فایل های 14-bit (CRW) و (C-RAW) می باشد . سرعت عکاسبرداری متوالی آن 8 فریم بر ثانیه در حالت تک نقطه فوکوس و 5 فریم بر ثانیه در حالت فوکوس متوالی هست.

کیفیت تصویر گرفته شدده دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R 

نمونه تصویر دوربین کانن EOS R

در سیستم اتوفوکوس Dual Pixel دوربین کانن EOS R تعداد 5655 نقطه قابل انتخاب وجود دارند که قادر به دستیابی به نقطه فوکوس در شرایط کم نور تا -6EV می باشند.

نحوه کار کردن با ویژگی Dual Pixel RAW شرکت کانن به این صورت میباشد که این مدل به صورت هم‌ زمان دو تصویر با کیفیت30.3 مگاپیکسل ثبت می کند که در هر یک از این تصاویر اطلاعات از نیمی‌ از پیکسل کناری هم خوانده می شود.

طراحی بدنه دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R 

منظره‌یاب OLED این مدل از جنس EVF یا الکترونیکی و با کیفیت 3.69 میلیون نقطه می باشد. این منظره‌یاب زومی در حدود 0.76x می باشد. به اضافه یک جویستیک (دکمه کوچک چند جهته) برای تغییر دادن بین نقطه های وضوح، توانای این را دارید با دست کشیدن بر روی نمایشگر تاچ، شبیه به صفحه تاچ لپ‌تاپ، مکان نقطه های وضوح را به آسانی عوض کنید.

دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R 

بدنه دوربین کانن EOS R

یک مزیت بسیار قابل توجه که در این صفحه نمایش طراحی شده است یک حالتی شبیه به صفحه تاچ لپ‌تاپ‌های MacBook می باشد که قابلیت این را دارد برای عوض کردن تنظیم های متفاوت دوربین مثل ISO، سرعت شاتر، وضوح اتوماتیک یا مواردی از این قبیل را مدیریت کنید.

علاقه مندانی که به تصویربرداری از خود یا Vlogging مشغول هستند هم احتمالاً از اینکه صفحه نمایش 2.1 میلیون نقطه‌ای این مدل توانایی این را دارد بر عکس دوربین های شرکت نیکون، به صورت کامل رو به طرف جلو چرخیده، و تا حد زیادی شما را شگفت زده خواهد کرد.

اتصالات دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R 

دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R Kit 24-105mmبه همراه ویژگی های مثل Wi-Fi، بلوتوث، USB Type-C و NFC، اسم یک ویژگی هم به چشم می خورد که شرکت کانن قبل از این مدل در دوربین Canon 5D Mark IV هم بهره مند شده بود. ویژگی Dual Pixel RAW در دوربین بدون آینه کانن EOS R یک قابلیت رو به جلو و عالی بنظر میرسد که بهره مندی از این قابلیت نیاز به دانش بسیاری دارد.

نحوه کار کردن با ویژگی Dual Pixel RAW شرکت کانن به این صورت میباشد که این مدل به صورت هم‌ زمان دو تصویر با کیفیت30.3 مگاپیکسل ثبت می کند که در هر یک از این تصاویر اطلاعات از نیمی‌ از پیکسل کناری هم خوانده می شود.

به طور کلی اگر تصمیم داشته باشیم عنوان کنیم، با ویژگی دوال پیکسل، این مدل چیزی در حدود 5655 نقطه وضوح را به شما تقدیم خواهد کرد. به طور کاملا واضح و دقیق‌ اما، 384 نقطه وضوح فازی بر روی این حسگر تعبیه شده است و تا f/11 میشود با آن عمل وضوح را انجام داد.

لنز دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R 

کمپانی کانن در کنار این دوربین لنز زوم RF 24-105mm f/4l IS USM را نظر گرفته. این لنز زوم استاندارد از فاصله کانونی واید تا مدیوم‌ تله را پوشش می‌ دهد و یک لنز همه کاره به حساب می‌ آید و حداکثر باز شدگی دهانه دیافراگم آن در تمام فواصل کانونی ثابت و برابر با F4 هست. این لنز را می‌ توان در شرایط نوری مختلف در بیشتر ژانر‌ های عکاسی بکار برد.

دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R 

لنز دوربین کانن EOS R

کمپانی کانن در این لنز مثل لنز‌ های مشابه مانت از یک لرزش گیر بکار برده که اثرات لرزش دست و دوربین را در عکاسبرداری و فیلم‌برداری به میزان قابل‌ توجهی کاهش می‌دهد. حداقل فاصله فوکوس لنز RF 24-105mm f/4l IS USM برابر با 45 سانتی‌متر می باشد و در ساختار اپتیکی آن از 18 المان مختلف در 14 گروه استفاده شده . لازم به ذکر است که قطر دهانه این فیلتر برابر با ۷۷ میلی‌متر می باشد.

خرید دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R

دوربین بدون آینه کانن EOS R همان‌طور که از Canon انتظار می‌ رود بدنه‌ای بسیار محکم و خوش دست را دارا است و خوشبختانه از تمامی مدل‌ های لنز‌ های متنوع کمپانی کانن EF و EF-S هم پشتیبانی می‌ کند که این خود یک برگ برنده برای موفقیت این سری دوربین‌ ها در بازار آینده صنعت عکاسی است.و شما علاقه مندان برای تهیه و اطلاع از قیمت شما میتوانید با کارشناسان ما در نمایندگی کانن تماس بگیرید.

 

توضیحات تکمیلی

ابعاد

136x98x84میلیمتر

ابعاد حسگر

اندازه حسگر Full Frame

ابعاد عکس

1:1, 4:3, 3:2, 16:9

اتصال USB

USB 3.1

اسپیکر داخلی

مونو

پردازشگر

DIGIC 8

جنس بدنه

پلاستیک با کیفیت

صفحه لمسی

دارد

وزن

660 گرم

اقلام همراه

مبدل EF-EOS R

تصویر Live View

دارد

تکنولوژی بي سیم

Bluetooth, Wifi

تکنولوژی تشخیص چهره

خیر

امتیاز و نظر کاربران

5 / 0
میانگین امتیاز 0 امتیاز و رای
دوربین بدون آینه کانن Canon EOS R
 • تصاویر
 • توضیحات محصول
 • جدول مشخصات
 • نظرات کاربران