پرینتر کنون

راهنمای خرید پرینتر کانن؟
امروزه پرینتر ها یکی از لوازم ضروری در دنیای ما شده است و در ادارات و دفاتر و شرکت ها و تمامی سازمان ها حتی در اکثر منازل وجود آن ها حتمی شده است و حال اگر شما قصد خرید پرینتر کانن را پیدا کنید، با مدل های متنوع و زیادی روبرو می شوید که قابلیت و کارایی هر کدام مختلف است و در صورت راهنمایی غلط ، دچار خرید اشتباه می شوید و همین مسئله شما را گیج و مایوس از خرید می نماید.
نمایندگی کانن سعی می کند در این مطلب به ویژگی ها و آبشن هایی از پرینتر کانن که باید در هنگام خرید به آنها توجه شود اشاره کند و با ارائه توضیح کاربرد هر کدام از مدل های پرینتر کانن، شما را در انتخاب درست برای خرید پرینتر راهنمایی کند.
پرینتر ها در حالت کلی به 6 دسته اصلی تقسیم می شوند: 1- پرینتر جوهر افشان کانن 2- پرینتر لیزری سیاه و سفید کانن 3- پرینتر لیزری رنگی کانن 4- پرینتر چند کاره کانن 5- پرینتر قابل حمل کانن 6- پرینتر چاپ عکس کانن
1 . پرینتر های جوهر افشان کانن : پرینتر های جوهر افشان کانن قابلیت چاپ عکس های براق و نمودار های رنگی را با کیفیت بسیار بالایی دارند ولی توانایی چاپ نوشته ها را مانند پرینتر های لیزری کانن خوب و خوانا ندارند. سرعت چاپ در پرینتر های جوهر افشام کانن نسبت به پرینتر های لیزری کانن کمتر می باشد و هزینه مواد مصرفی آن ها بیشتر از پرینتر های لیزری کانن است. ولی اگر میزان استفاده شما از پرینتر کم است و چاپ کمی دارید و کار اصلی شما پرینت تصاویر یا چارت های رنگی است، از پرینتر های جوهر افشان کانن استفاده نمایید، زیرا کیفیت چاپ و میزان غلظت رنگ این پرینتر ها بسیار بیشتر از پرینتر های لیزری رنگی است. پرینتر های جوهر افشان کانن قیمت های بسیار مناسبی دارند و نسبت به پرینتر های لیزری کانن، ارزان ترند، ولی هزینه ی عوض کردن کارتریج آن ها نسبت به پرینتر های لیزری کانن بیشتر است، اما این مسئله ای نیست که بخواهید به خاطر آن نگران باشد زیرا در نمایندگی کانن قابلیت شارژ کاتریج وجود دارد و شما حتما نباید بعد از هر بار استفاده، کارتریج خود را عوض کنید بلکه همان را با مبلغ بسیار پایینی شارژ می کنید. مصرف کارتریج پرینتر های جوهر افشان کانن تقریبا 7 برابر پرینتر های لیزری رنگی کانن است.
2 . پرینتر های لیزری سیاه و سفید کانن : پرینتر های لیزری سیاه و سفید کانن مخصوص محیط هایی است که پرینت متن زیاد است و برای چاپ متن ها و نوشته ها استفاده می شود. پرینتر های لیزری سیاه و سفید بدلیل نداشتن رنگ، قادر به چاپ تصاویر یا نوشته های رنگی نیستند و همچنین سرعت چاپ پرینتر های لیزری سیاه و سفید بالا نسبت به پرینتر های لیزری رنگی بالاتر است. پرینتر های لیزری سیاه و سفید به دلیل دقت و سرعت بسیار بالا و همچنین عمر و کارایی بیشتر ادارات و مصارف خانگی در رده بندی ی پرینتر های محبوب و کارآمد، جایگاه اول هستند. چرخه ی کار این پرینتر ها در ماه بالا است و توانایی بیشترین پرینت تعداد صفحه را در ماه دارند.
3 . پرینتر های لیزری رنگی : پرینتر های لیزری رنگی کانن برای چاپ متن های رنگی و تصاویر کاربرد دارند و دارای محفظه رنگ پودری که به آن کارتریج لیزری یا تونر می گویند. البته پودر این پرینتر ها تونر نامیده می شود و به همین دلیل گاها به این نوع پرینتر ها تونری هم می گویند. تعداد چاپ پرینتر های لیزری رنگی بسیار بیشتر از پرینتر های جوهر افشان است ، به همین دلیل ارزانتر تمام می شوند. پرینتر های رنگی بیشتر برای چاپ فرم ها و اسناد اداری استفاده می شوند و عموما برای چاپ اشکال گرافیکی، جدول در اسلاید های پاورپوینت و بروشور و کاتالوگ های تجاری تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند.
4 . پرینتر های چند کاره کانن: پرینتر های چند کاره کانن، علاوه بر پرینت گرفتن قابلیت اسکن، فکس و فتوکپی را هم دارند. پرینتر های چند کاره کانن به 3 دسته تقسیم می شوند: 1- پرینتر های چند کاره خانگی یا منفرد : این پرینتر ها برای انجام کارهای کم حجم ساخته شده اند و در کمترین بازه ی زمانی عملیات تولید یک نمونه از یک سند یا داده را تولید می کنند و میانگین سرعت چاپ آن ها در دقیقه 6 تا 25 صفحه است ولی هزینه هر صفحه تقریبا زیاد تمام می شود. بازار پرینتر ها از سایر انواع دیگر گرم تر است. بعضی از این پرینتر ها قابلیت چاپ اسناد ذخیره شده بر روی کارت های حافظه و دوربین ها و اسکنر را هم دارند. پرینتر های چند کاره کانن خود بر دو نوع هستند: 1- پرینتر چندکاره لیزری 2- پرینتر چندکاره جوهری
1 . پرینتر های چندکاره لیزری: پرینتر های لیزری نسبت به جوهری قیمت بالاتری دارند ولی از نظر هزینه های چاپ در تیراژ بالا به صرفه تر هستند. پرینتر های لیزری کانن دارای خروجی بسیار بالاتری نسبت به جوهری هستند و همچنین پرینتر های لیزری کان برای چاپ از جوهر پودری(تونر) استفاده می کتتد که ماندگاری طولانی تری نسبت به جوهر دارند.

این مقاله را بخوانید
دوربین عکاسی فوری

2 . پرینتر های چندکاره جوهری : پرینتر های چند کاره جوهری کانن از متنوع ترین پرینتر های موجود هستند و از رنگ مایع برای جوهر استفاده می کنند و پرینت را با پاشیدن قطرات متغیر رنگ بر روی رسانه چاپی باعث ایجاد شکل درخواستی می شوند. این  پرینتر ها  قیمت ارزانتری نسبت به بقیه ی پرینتر ها دارند ولی در چاپ زیاد، مواد مصرفی زیادی مصرف می کنند، و هزینه ی بالایی دارند. این پرینتر ها بیشتر اوقات برای چاپ عکس کارایی دارند.

پرینتر کانن

نمایندگی پرینتر کنون 

پرینتر کانن ||پرینتر canon

  محیط کار، دفتر ، شرکت یا کارگاه صنعتی بخواهید. هر کدام از این محیط ها بسته به میزان چاپ و نوع چاپ پرینتر مخصوص خود را می خواهد. مثلا اگر شما برای استفاده شخصی در منزل و چاپ نمودار های رنگی و چارت های دانشگاهی خود به پرینتر نیاز داشته باشید، پرینتر جوهر افشان کانن برای شما مناسب است ولی اگر برای محیط کار خود به پرینتر نیاز دارید و میزان چاپ شما در روز زیاد است، پرینتر های لیزری مناسبتان است و اگر شما تنها می خواهید عکس هایی را که با دوربین خود گرفته اید را چاپ کنید، مسلما بهترین گزینه برای شما پرینتر های چاپ عکس کانن است. تاکنون با خود فکر کرده اید چرا پرینتر های خانگی ارزانتر از پرینتر های اداری هستند؟ پرینتر های ارزان قیمت خانگی به دلیل آنکه قادر به چاپ تعداد صفحات زیاد نیستند و نمی توانند فشار زیاد را تحمل کنند. تعداد صفحاتی که این پرینتر ها در ماه می توانند بدون آسیب به خود بگیرند، در پرینتر های خانگی حدود 750 صفحه و در پرینتر های اداری حدود 8000 صفحه است.

این مقاله را بخوانید
خرید دوربین کانن مدل EOS 850D

پرسش دوم: پرینتر کانن ، جوهر افشان یا لیزری؟

اگر شما پرینتر را برای چاپ تصاویر یا چارت های رنگی می خواهید، و میزان پرینت های شما محدود است، پرینتر های جوهر افشان کانن برای شما بهترین انتخاب است ولی اگر تعداد پرینت های شما زیاد است، پرینتر های لیزری رنگی کانن را خریداری کنید، زیرا این پرینتر ها هم خروجی بیشتری نسبت پرینتر های جوهر افشان دارند و هم مواد مصرفی لازم برای آن ها، ارزان تر از پرینتر های جوهر افشان است بطوریکه مصرف پرینتر های جوهر افشان تقریبا 7 برابر پرینتر های لیزری می باشد. همچنین قیمت پرینتر های لیزری رنگی ارزان تر از پرینتر های جوهر افشان است. اگرچه کیفیت چاپ جوهر افشان ها بالاتر از پرینتر های لیزری می باشد ولی سرعت چاپ آن ها از پرینتر های لیزری کمتر است و مانند پرینتر های لیزری قادر به چاپ صفحات زیاد در زمان کم نیستند.
همچنین دوام کارتریج های لیزری از نظر زمانی بیشتر از کارتریج های جوهری است و اگر شما بیش از یک ماه از پرینتر های جوهر افشان استفاده نکنید، جوهر آن ها خشک می شود.

پرسش سوم: شارژ کدام ارزان تر است؟

توجه کنید که بسیاری تولید کنندگان پرینتر، قیمت دستگاه های خود را پایین نگه می دارند و سود خود را از فروش مواد مصرفی(کارتریج) بدست می آورند. شرکت کانن دارای ارزان ترین کارتریج و بالاترین کیفیت در بین تمام تولید کنندگان پرینتر است. همچنین قابلیت شارژ کارتریج هم برای پرینتر های کانن موجود دارد، بطوریکه می توان کارتریج های تمام شده را شارژ کرد، اما این کار توسط نمایندگی کانن بیش از دو بار توصیه نمی شود. شارژ کاتریج باعثث افت کیفیت می شود. البته شارژ کاتریج در تمام دنیا رایج شده است.

پرسش چهارم: پرینتری که می خواهم باید دارای چه امکاناتی باشد؟

  1. قابلیت شبکه شدن: اگر هدف شما استفاده از یک پرینتر برای چند دستگاه کامپیوتر است، شما باید در هنگام خرید پرینتر کنون توجه کنید که پورت شبکه Ether-net را داشته باشد.، تا از طریق این خروجی قابلیت شبکه شدن را داشته باشد، و بین چند کامپیوتر به اشتراک گذاشته شود، البته بدون وجود پورت شبکه هم می توان یک پرینتر کنون را بین چندین دستگاه کامپیوتر شبکه کرد ولی برای انجام اینکار باید پرینتر کنون را به یکی از کامپیوتر ها وصل کرده وسپس آن را share کنیم. در این حالت اگر کامپیوتری که پرینتر کنون به آن وصل است خاموش شود دیگر نمی توان از پرینتر استفاده کرد.
  2. قابلیت wi-fi : با استفاده از قابلیت wi-fi شما می توانید پرینتر خود را برای تمام سیستم های دفتر استفاده کنید. همچنین قابلیت چاپ مستقیم بی سیم از گوشی موبایل اندرویدی و اپل با بهره گیری از شبکه wi-fi دارید. همچنین با استفاده از wi-fi می توانید پرینتر کنون را به شبکه بی سیم متصل نموده و با موبایل کنترلش کنید و از موبایل به عنوان یک ریموت کنترل استفاده کنید.
  3. قابلیت Bluetooth، اسلایت حافظه و Pic bridge: این قابلیت ها به شما امکان چاپ راحت تعداد زیادی عکس را می دهد. هر سه ویژگی شما را به صورت مستقیم به دوربین کانن متصل می کند و دیگر احتیاجی نیست که ابتدا عکس ها را به کامپیوتر انتقال دهید و سپس آن ها را چاپ کنید. اگر دوربین عکاسی شما قابلیت Bluetooth را داشته باشد، می توانید مستقیما آن را به پرینتر کنون وصل کنید و به راحتی عکس های دلخواهتان را پرینت بگیرید. و قابلیت pict bridge به شما این امکان را می دهد که بتوانید با استفاده از پورت USB دوربین را مستقیما به پرینتر کنون متصل کنید.
  4. همچنین شما از طریق قابلیت اسلایت حافظه می توانید کارت حافظه دوربین کانن خود را مستقیما به پرینترر کانن متصل کنید و تصاویر را چاپ کنید.
  5. قابلیت لمسی بودن صفحه کنترل: قابلیت لمسی بودن صفحه کنترل بسیار مناسب است. صفحه لمسی می تواند انتخاب های بیشتری در اختیار شما قرار دهد.
این مقاله را بخوانید
تعمیر پرینتر کانن

پرسش پنجم: در چه سایزی می خواهیم پرینت بگیریم؟

اکثر پرینتر های کانن قابلیت چاپ کاغذ های A4 را دارند و توانایی تنظیم شدن برای ابعاد کوچکتر را هم دارند، ولی اگر شما نیاز به چاپ سایز های بزرگتر مانند: A3 , … دارید، باید به سراغ پرینتر های سایز بزرگ کانن بروید، که قیمت بالاتری دارند. برخی از پرینتر های کانن قابلیت چاپ بر روی هر دو طرف کاغذ را دارند.

پرینتر ( Printer ) یکی از پر مصرفترین دستگاه های خروجی در رایانه است که از آن برای چاپ کردن محتویات بهره برداری می شود و هر کاربری وابسته به جنس نیاز خود از مدل بخصوصی از پرینترها استفاده می کند که رتبه کلی پرینترها عبارت میباشد از پرینترهای جوهر افشان،لیزری تک رنگ و لیزری رنگی که برای کاربرهای متفاوت به کار می آیند.
شرکت کانن ( Canon ) وظیفه خود را در مقام یک شرکت در کنار تعدادی کارمند علاقه مند و فعال شروع کرده است و این کمپانی با سریع ترین زمان و با قدرت به یکی از عظیم ترین ترین کمپانی های عرضه دوربین و تولیدات چند رسانه ای مبدل شد است.شرکت کانن توانسه است در مقام یکی از پر قدرت ترین کمپانی ها فعالیت بکند. هرچند که تا به الان پایه های موفقیت شرکت دست نخورده باقی میباشد ولی بر شور و هیجان، تخصص و تجربه کمپانی در طول بیش از 60 سال افزوده میشود.

پرینتر کانن / پرینتر canon / نمایندگی پرینتر canon / نمایندگی پرینتر کانن / نمایندگی پرینتر کنون / نمایندگی رسمی پرینتر کانن / نمایندگی رسمی پرینتر canon / نمایندگی اصلی پرینتر کنون / نمایندگی اصلی پرینتر canon / نمایندگی پرینتر کنون در ایران / نمایندگی پرینتر کنون در تهران / نمایندگی رسمی پرینتر کنون در تهران / پرینتر کنون / نمایندگی پرینتر کنون / چاپگر کنون / چاپگر کانن / فروش پرینتر کنون / فروش پرینتر کانن / فروش پرینتر canon / لیست قیمت پرینتر کنون / لیست قیمت پرینتر کنون / چاپگر canon / نمایندگی چاپگر کنون / نمایندگی پرینترهای کانن / نمایندگی پرینترهای canon / نمایندگی پرینترهای کنون / نمایندگی چاپگر کانن / تنها نمایندگی رسمی پرینتر کنون  / نماینده پرینتر کنون / نمایندگی فروش پرینتر کنون / نمایندگی فروش پرینتر کنون / نمایندگی فروش پرینتر کنون در تهران / نمایندگی کانن / نمایندگی رسمی کانن