خرید دوربین عکاسی

در زمان نخستین تجربه ی داشتن دوربین عکسبرداری امکان دارد به راهنمای خرید دوربین عکاسی نیاز داشته باشید، و همچنین ابهامات بسیاری در فکر کاربران بوجود بیایید. جواب درست به این که کدام یک از مدل های دوربین عکاسی برای شما بهتر است؟ امهم ترین اصلی ایست که در مرحله تهیه دوربین  دارای اهمیت زیادی است. قطعا انتخاب دوربین از جانب شما باید بر مولفه ها و پارامترهایی چون نیاز شما و میزان هزینه ای که در توان دارید شکل خواهد گرفت. اما در این بین مشخصات و امکانات مدل دوربین ها نیز  تفاوت بسیاری را مطرح میکند.

اگر قبل از تهیه با انواع متفاوت مدل های دوربین غریبه باشید، قطعا درگیر سردرگمی و عدم تصمیم گیری درست خواهید شد. دوربین ها مدل های متفاوتی دارند،به عنوان مثال مدل دوربین های کامپکت و همچنین مدل دوربین های بسیار پیشرفته. اگر مدلی را نیاز دارید که هر از گاهی با آن عکسبرداری کنید، الزامی نیست که به سمت مدل های بروید که قیمت بسیار بالایی دارند و در دسته بندی دوربین های پیشرفته قرار میگیرند. با خواندن دقیق این مقاله در نهایت میتوانید بهترین تصمیم را برای درک نیاز خود در رابطه با خرید دوربین به دست بیاورید.

با ما همراه باشید.

در مراحل تهیه دوربین عکسبرداری کدامیک از مدل های دوربین را انتخاب کنیم؟

همان گونه که در پاراگراف فوق عنوان کردیم، تهیه مدلی از دوربین عکسبرداری حتما باید  براساس میزان پول و نیاز شما از دوربین انجام گردد. از زاویه ی دیگر هم اکنون شاهد موبایل های خیلی حرفه ای با دوربین های به روزی هستیم. یک موبایل پیشرفته به تنهایی میتواند امکانات متفاوتی نظیر ( رادیو، دوربین، پخش موزیک و .. ) را در قلب خود جای بدهد، اما انتظار نداشته باشید به طور جامع جای خالی هر یک از این امکانات را در بر بگیرد. پس اگر به عنوان یک شخص تازه کار به عکسبرداری علاقه پیدا کردید و تمایل به  پیشروی در این فضا را دارید ، باید اشاره کرد که دوربین ساده در  موبایل های امروزی قطعا امکان برطرف کردن نیاز های شما را در خود ندارد. در این موقعیت نیاز به تهیه دوربین عکسبرداری شکل میگیرد تا با امکانات بالاتری فیلم برداری نمایید. به طور جامع دوربین ها به 2 گروه  جامع تقسیم بندی میشوند که عبارتند از:

  • مدل های خانگی یا کامپکت ساده

هر کدام از این مدل ها با داشتن امکانات و فاکتوهایی مهمی هستند که عکاسان منحصر بفرد خود را خواهند داشت. به طور جامع مدل های کامپکت ساده و خانگی ابعاد به نسبت کوچکی را دارند. این دوربین ها بدون آینه بوده و توانایی تعویض لنز دوربین را ندارند. ویژگی های این مدل از دوربین‌ها،هزیه بسیار کم آن‌ها و تنظیمات اتوماتیکی است که موجب خواهد شد تا بتوانید به سادگی عکسبرداری کنید. اگر در عکسبرداری، تازه کار هستید و هر از گاهی عکسبرداری می‌کنید، این مدل ها برترین انتخاب برای شما خواهند بود.مدل های پیشرفته نسبت به  تعداد امکانات به روز خود،لازمه آگاهی بسیار زیاد کاربران پیشرفته هستند. در ادامه این مقاله به بررسی نقاط متفاوت و جامع این 2 دسته از دوربین ها خواهیم پرداخت.

تفاوت دوربین های خانگی یا کامپکت با دوربین های پیشرفته

به طور جامع در زمان تهیه دوربین عکسبرداری باید انتظارات خود را بر فاکتورهای همچون کیفیت لنز و وسعت دیافراگم صفحه نمایش، و نیز تعداد نقاط فوکوس دوربین، و همچنین تعداد پیکسل سنسور و وسعت سرعت شاتر مطابق کنید.

از مهم ترین بحث هایی که هنگام تهیه دوربین بسیار اهمیت خواهد داشت،  میزان مگاپیکسل مدل مورد نظر شما خواهد بود. این که دوربین شما چه مگاپیکسلی داشته باشد، کاملا به استفاده ی شما بستگی دارد. اگر یک عکاس آماتور هستید، دوربینی با خروجی تصویر 10 تا 15 مگاپیکسل پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. این در حالیست که در عکاسی حرفه ای مستلزم استفاده از دوربین های 20 تا 50 مگاپیکسلی می باشید. تعداد نقاط فوکوس و استفاده از تنظیمات سرعت شاتر نیز در پروسه ی خرید دوربین عکاسی وابسته به دانش تخصصی شما در عکس برداری خواهد بود. دوربین های کامپکت مشخصا با تنظیمات اتوماتیک عملکرد بسیار راحتی برای شما خواهند داشت و می توانند انتخاب خوبی برای تازه کارها باشند.

آیا دوربین های شرکت کانن گزینه ی مناسبی در تهیه دوربین عکسبرداری هستند؟

در بیشتر موقعیت ها وقتی که نوبت به تهیه مدل دوربین عکسبرداری پیشرفته می شود، اسم شرکت کانن با سال ها تجربه ی عرضه و رضایت بیشتری از عکاسان می درخشد. این شرکت نه تنها میتواند بخش زیادی از بازارهای جهانی را در رابطه با دوربین های DSLR پیشرفته را در اختیار دارد، همچنین در تولید مدل های سبک کامپکت یا خانگی هم در اذهان عمومی به خود اختصاص داده است. با جرات می شود گفت کمپانی کانن توانایی منحصر بفردی به نسبت سایر تولید کنندگان رقیب خود در تولید متنوع ترین دوربین ها خواهد داشت.

مدل های کامپکتِ ساده و خانگی شرکت کانن

اگر تصمیم به تهیه یک دوربین ساده خانگی شرکت کانن را با هزین مناسبی دارید، گزینه پیشنهادی نمایندگی رسمی شرکت کانن به شما این است که مدل دوربین ساده یا کامپکت خانگی شرکت کانن Canon IXUS 190 است که از پرطرفدارترین  مدل های کامپکت و ساده خانگی در سرتاسر جهان است. این گروه از دوربین‌ های ساده خانگی با اسم هایی مانند خانگی، تازه کار و Point & Shoot یا ببین و بنداز معروف هستند. سادگی در عکسبرداری در این مدل از دوربین ها به اندازه ای است که شما فقط با فشار دادن یک کلیک و اشاره انگشت می توانید عکس های خود را بگیرید.

مدل های حرفه ای و دیجیتال کمپانی کانن

دوربین پیشرفته شرکت کانن با نام DSLR EOS 6D MARK II  هم جزو برترین مدل های مشهور و حرفه ای شرکت بینظیر کانن می است که با داشتن کیت لنز به روز EF24-105mm f/4 IS II USM  رونمایی و  وارد خط تولید و انتشار شده است.کمپانی کانن 6D Mark II یک دوربین فول فریم بی نظیر هست که با امکانات پیشرفته جزو برترین انتخاب ها در تهیه دوربین عکاسی محصوب میشود. این مدل به روز گزینه بیشتری از عکاسان برای عکاسی کمی حرفه ای می باشد که در سال 2019 وارد خط تولید بازار شد.شرکت کانن مدل های متنوع دیگری را نیز در خط تولید و عرضه دارد که ما فقط به معرفی چند نمونه بسیار  پرفروش آن خواهیم پرداخت. شما عکاسان عزیز و تقاضاکنندگان گرامی مدل های دیگر شرکت کانن میتوانید جهت دریافت اطلاعات و نیز راهنمایی های زیادی و  کسب تجربه ی یک خرید بینظیر با متخصصان ما در نمایندگی رسمی شرکت کانن تماس بگیرید.

نمایندگی رسمی فروش دوربین شرکت کانن در ایران

برای گرفتن خدماتی نظیر خرید و پشتیبانی تولیدات شرکت کانن به بهترین حالت موجود، فروشگاه رسمی کانن بدون ریسک ترین انتخاب در این بازار آشفته است که هر سایتی بدون در نظر گرفتن قوانین داشتن نمایندگی خود را نماینده رسمی کانن معرفی میکنند. این نمایندگی با سالیان دراز و داشتن تخصصی درخشان در حوزه های فورش و تعمیرات و نیز فروش لوازم جانبی دوربین کانن، عالی ترین و بهترین  خدمات ممکن را به کاربران خود ارائه می کند. خدمات بینظیر فروشگاه رسمی شرکت کانن در ایران بر پایه فاکتورهای استاندارد است و همه مدل های این شرکت محبوب از قبیل دوربین های خانگی ساده و یا مدل های بسیار پیشرفته تر  DSLR را در خود جایی داده است. لازم به توضیح است که تمامی خدمات قابل عرضه در نمایندگی رسمی کانن با تنظیم گارانتی ایده آل و ضمانت نامه های کتبی معتبر همراه می گردد.

این مقاله را بخوانید
خرید دوربین کانن مدل EOS 850D